witamy na stronie
cechu rzemiosł różnych w poznaniu

NASZE CELE I ZADANIA

Cech jest organizacją zrzeszającą zakłady rzemieślnicze. Jest reprezentantem tego środowiska wobec organów władzy państwowej i terytorialnej. Od lat podejmuje działania zmierzające do akcentowania roli małych i średnich przedsiębiorstw w życiu gospodarczym naszego kraju. Cech działa na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i kształtuje postawy przedsiębiorcze wśród społeczeństwa. Cech jest ważną instytucją infrastruktury doradczej, szkoleniowej i informacyjnej, udziela informacji na temat podatków, prawa, oświaty zawodowej, systemu ubezpieczeń społecznych.

najnowsze wiadomości z naszego cechu

Jutro tj. 21.06.2024 zmiana godzin pracy biura. Biuro będzie czynne wyjątkowo w godzinach 12:00-14:00. ZAPRASZAMY!

W poniedziałek 10 czerwca br. w sali Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Cechu Rzemiosł Różnych w Poznaniu. …

Wynagrodzenia uczniowskie: VI.2024 -VIII.2024Przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej za I kw.2024 wynosiło 8147,38 zł SKŁADKI ZUS na 2024 rok-podstawa wymiaru składkiPodstawę wymiaru …

NASI CZŁONKOWIE

Cech zrzesza prawie 250 członków, głównie z branży usług fryzjerskich. Naszych członków wspieramy w przygotowywaniu umów oraz wniosków do dofinansowania kosztów szkolenia młodocianych. Organizujemy konkursy, pokazy fryzjersko – kosmetyczne oraz sprawdziany uczniowskie w zawodzie fryzjer.

Do Cechu należą także przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej (mechanika samochodowa), jak również firmy świadczące usługi drukarskie, tapicerskie czy stolarskie.
0
zrzeszonych
rzemieślników
0
lat tradycji
i działania
0
wyszkolonych
praktykantów
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania